המרכז הישראלי לבדיקות קרינה

חייגו עכשיו:

התקשרו להזמנת בדיקת קרינה

ייעוץ קרינה – אנו מבצעים סקרי קרינה לכל פרוייקט בכל הארץ

עיקר המפגעים מקרינת חשמל נוצרים מעמודי חשמל בעלי מתח גבוה

קרינה סלולרית היא אחת מסוגי הקרינה שאנו נחשפים אליה במשך רוב שעות היום

אנטנות סלולריות

הנושא הכי חם בנושא קרינת הסלולר הוא הקרינה שפולטות אנטנות סלולרית, הרבה אנשים שואלים את עצמם על מה כל המהומה? בדף זה אנו ננעשה להסביר קצת יותר על עניין קרינה אנטנות סלולרית.

אנטנות סלולריות

האם יש קרינה מכל אנטנה סלולרית ?

הקרינה הנפלטת מאנטנה סלולרית היא קרינה אלקטורמגנטית מסוג RF, האנטנה הסלולרית חייבת לפלוט קרינה כי כך היא עובדת, לקבל ולשדר תישדורות של מכשירי סלולר.
ככל שיש יותר עומס על האנטנה הסלולרית מבחינת כמות מכשירי הסלולר שמחוברים אליה בו זמנית כך הקרינה מהאנטנה הסלולרית גוברת,לכן מוסיפים עוד ועוד אנטנות סלולריות כיוון שכמות מכשירי הסלולר בישראל רק עולה.

קרינה אנטנות סלולריות – פלוס או מינוס?

קל לחשוב שאנטנות הן דבר רע מכיוון שיש קרינה מאנטנה סלולרית וזה בעצם מה שאנחנו מנסים למנוע,אבל צריך להבין דבר חשוב-את מירב הקרינה אנו סופגים דווקא ממכשיר הסלולר הפרטי שלנו ולאו דווקא מהאנטנה הסלולרית שאנו נמצאים לידה.
מכשיר הסלולר מחפש כל הזמן אנטנות סלולריות חדשות שנמצאות בסמוך אליו בכדי לשדר ולקבל תשדורת,על ידי כך הוא מפחית את רמת הקרינה שהוא בעצמו פולט,לכן ככל שנהיה קרובים יותר לאנטנה סלולרית כך הקרינה שתיפלט מהמכשיר הנייד שלנו תהיה חלשה יותר!
עד לכאן אלה היו הפלוסים של אנטנות סלולריות, המינוסים מתחילים שמשדרגים את כל מכשירי הסלולר לדור שלישי – אז צריך להקים יותר אנטנטות (פי 5 יותר אנטנות סלולריות) התוצאה היא שאנו סופגים קרינה אלקטרומגנטית כל הזמן ובכל מקום, והמינוס השני שלהקים אנטנה עולה כסף לכן חברות הסלולר מנסות להוזיל עלוית ומקימות את האנטנות באותם המקומות – זאת אומרת שעל גג אחד יכולות להיות שלוש אנטנות סלולריות שונות ולפעמים אף יותר!

לסיכום קרינה אנטנות סלולריות:

יותר אנטנות זה פלוס כל עוד יש פיקוח ממשלתי סביב הקמת האנטנות סלולריות מבחינת המיקום שלהן ועומס התשדורות שלהן, מהסיבה שכך פוחתת הקרינה מהמכשיר הסלולרי האישי שלנו, ברגע שמקימים אנטנות מוסתרות ולא חוקיות אז זה כבר הופך למינוס.

קרינה אנטנה סלולרית – למה מסתירים אותן?

יש אלפי אנטנות סלולריות בישראל ובקצב הגידול שלהן לא רחוק היום שיהיו עשרת אלפים אנטנות סלולריות ואף יותר, את רובם אנחנו יכולים לראות אבל ישנן אנטנות סלולריות שמוסתרות מעיני הציבור,חלק מהאנטנות מוסתרות מהסיבה הפשוטה והתמימה שהיא לנסות לצמצמם כמה שאפשר את הפגיעה בנוף הישראלי,אך ברוב המקרים האנטנות מוסתרות מפני שאין עליהן פיקוח והן קרובות מידי למגורים או שהן לא עומדות בתקנים מסוימים,חברות הסלולר לפעמים שוכרות גגות ולפעמים אף דירות של אנשים בשביל ל"אכלס" שם אנטנות סלולריות שפולטות קרינה אלקטרומגנטית,לפעמים הן פשוט "מקשטים" את האנטנה על ידי שינוי העיצוב שלה בצורה שלא תזכיר אנטנה סלולרית.
בישראל לא קשה למצוא אנטנות שעברו הסוואה ,אך הדרך היעילה ביותר לדעת אם יש אנטנה סלולרית בסביבתכם היא לעשות בדיקות קרינה שתוכל לגלות אם אתם נמצאים בקירוב של אנטנה סלולרית.

אם אתם מעוניינים לדעת אם אתם גרים בקירוב של אנטנה סלולרית שפולטת קרינה אלקטרומגנטית, ולגלות מהי רמת הקרינה הנפלטת ממנה צרו עימנו קשר בשביל לתאם בדיקת קרינה.

ייעוץ קרינה – אנו מבצעים סקרי קרינה לכל פרוייקט בכל הארץ

עיקר המפגעים מקרינת חשמל נוצרים מעמודי חשמל בעלי מתח גבוה

קרינה סלולרית היא אחת מסוגי הקרינה שאנו נחשפים אליה במשך רוב שעות היום